Oslavy 100. výročí založení SDH Havířov – Životice

Dne 26.8.2023 náš sbor oslavil 100 let své působnosti v areálu haly Slávie. Jako první proběhlo na hasičské zbrojnici uvítání vedení magistrátu města Havířova, zástupců HZS MSK a zástupců SH ČMS.

Před hasičskou zbrojnicí se dále konalo znovuvysvěcení praporu, předání stuhy a předání ocenění některým členům našeho sboru za věrnost. Akce se dále přesunula k hale Slávii, kde si návštěvníci mohli prohlédnout vystavenou techniku, ukázky činnosti hasičů, Městské policie, stánky s IZS tématikou a Armády České republiky.

K nabídce samozřejmě nechybělo i občerstvení a program pro děti. Náš sbor za uplynulých sto let prošel mnohým. Cesta byla těžká, ale píle a odhodlání se posouvat vpřed nezastavila minulé, ale ani současné členy sboru. Tento posun nezastavila druhá světová válka, dokonce ani vpád vojsk Varšavské smlouvy a v neposlední řadě ani pandemie nemoci COVID 19. Za to patří obrovské dík našim zakladatelům i jejich nástupcům. Ale ani dnes nepolevujeme. Stále je co zdokonalovat a stále je co tvořit, protože si to doba žádá. V současnosti se více věnujeme výjezdové činnosti a tomu také odpovídá zázemí a technika na špičkové úrovni.

Do dalších sto let si přejeme jediné. Posouvat se vpřed, předávat naše znalosti budoucím členům a být tady pro vás, kdykoliv nás budete potřebovat.

Za průběh oslav speciálně děkujeme Magistrátu města Havířova, Správě sportovních a rekreačních zařízení Havířov, Hasičskému záchrannému sboru, jednotkám sboru dobrovolných hasičů za svou účast, Městské policii Havířov, Policii ČR a Armády ČR. A dále všem, kteří nás přišli navštívit.