Výjezd #13 – Záchrana osob a zvířat z vody – velká plocha

Dne 18.4.2023 v 8:12 vyjela jednotka na ZÁCHRANA OSOB A ZVÍŘAT - Z VODY - VELKÁ PLOCHA do Těrlicko, Promenádní. V úterý 18.4.2023 proběhlo na vodní nádrži Těrlicko a jeho přilehlém toku řeky Stonávky taktické cvičení složek IZS při mimořádné události v důsledku zatopení pozemních komunikací náhlou (bleskovou) povodní.

Cílem cvičení bylo ověření taktických postupu a součinnosti složek IZS při plošné evakuaci osob v důsledku povodně. Důraz pak byl kladen především na ověření připravenosti, součinnosti a koordinaci složek IZS při společném zásahu. Dále pak prověření potřebného množství zasahujících složek, ověření způsobu efektivního provádění evakuace osob v rámci povodňové ochrany, ověření taktiky postupů záchranných činností složek a v neposlední řadě i ověření komunikace mezi zasahujícími složkami IZS.

Technika: CAS 20 T - 815 Terrno

člun Zodiac Mark III Evinrude