Výjezd #5 – Záchrana osob a zvířat z vody

Dne 10.2.2023 v 16:09 vyjela jednotka na ZÁCHRANA OSOB A ZVÍŘAT, Z VODY - VELKÁ PLOCHA do Těrlicko - Horní Těrlicko, Závodní. Jednotka vyjela k osobě, která se při bruslení propadla ledem. Toto bylo prověřovací cvičení při zvládání události, na kterou je naše jednotka předurčena. Figuranta, který představoval bruslaře propadlého ledem a následně upadlého do bezvědomí měla naše jednotka za úkol najít, vytáhnout z vody s prostředky tomu určenými, ošetřit do příjezdu záchranné služby a transportovat. Cvičení proběhlo dle stanovených metodických postupů s úspěšným zakončením. Nutno podotknout, že členové do posledního okamžiku neměli tušení, že se jedná o prověřovací cvičení a není zde ohrožena žádná osoba na zdraví či životě.

Technika: CAS 20 T - 815 Terrno + DA VW Transporter

Foto: Hasiči Havířov - Životice