Souhrn činnosti za 3. čtvrtletí 2022

Za poslední tři měsíce jednotka zasahovala u 35 událostí. Převážně technických pomocí, jako likvidace vos a dále požárů. Mezi ostatní činnost stojí za zmínku pátrání po pohřešované osobě, kdy jednotka asistovala s ostatními jednotkami Policii ČR při pátrání po pohřešovaném seniorovi. Toho se podařilo nalézt až druhý den bez vážné újmy na zdraví. K dalším činnostem také spadá požární dozor u sportovních a kulturních akcí, jako jsou například Havířovské slavnosti. Jednotka pravidelně provádí výcviky a prochází odborným školením první pomoci a resuscitace. Tyto znalosti se také promítli při události, právě spojené s Havířovskými slavnostmi.

V sobotu 3.9. došlo k tragédii s velkým počtem raněných při pádu jedné z atrakcí. Na příkaz Krajského operačního střediska byla jednotka okamžitě přesunuta na místo události. Díky koordinaci a spolupráci všech složek IZS se podařilo všechny raněné v krátkém čase dostat do zdravotnických zařízení a nikdo nepřišel o život.

Dále jsme se letos přihlásili do soutěže Anketa dobrovolní hasiči roku 2022 a odbornou porotou byla jednotka nominována mezi pět finalistů za oblast sever Moravy. Hlasování veřejnosti pak probíhá do 20.10.2022 na stránkách https://www.adhr.cz/hlasovani/ a 16.11.2022 při vyhlašování výsledků se dozvíme naše umístění. Dodnes počet událostí dosáhl čísla 79.