Flashover kontejner Fire DRAGON 9000

V sobotu 18.11. se další dva členové jednotky opět vypravili do Ústřední hasičské školy v Jánských Koupelích. Tentokrát se jednalo o výcvik hašení ve flashover kontejneru Fire DRAGON 9000 od firmy Dräger.

První část dne probíhala teoretickou přednáškou v učebně, kde se probírali různá rizika při hašení bytových prostor, práce s proudnicí, nebezpečné jevy u požáru a jak je poznat. Druhá část dne se již nesla v praxi samotné. Venku byli všichni účastníci rozděleni do skupin a proběhla správná manipulace s proudnicí a každý si mohl vyzkoušet impulzivni hašení. Hlavní část pak probíhala v kontejneru.

Kontejner simuluje prostory bytu při požáru, je silně zakouřený a v různých prostorách probíhá hoření. Naši dva VD kurzem prošli na výbornou. Na financování výcviku se podílel i Moravskoslezský kraj. V dalších turnusech si tímto výcvikem projdou postupně všichni členové jednotky. Výzkum a vývoj se s dobou neustále zdokonaluje a je zapotřebí tyto znalosti vstřebat tak, aby se při reálném zásahu minimalizovaly škody na majetku a ztráty na životech.

Foto: Hasiči Havířov - Životice