Nejmladším členem vozového parku jednotky sboru dobrovolných hasičů Havířov – Životice je právě osobní vozidlo tovární značky Škoda – Yeti.

Toto vozidlo bylo převzato v květnu roku 2023, od profesionálních hasičů HZS MSK, a to bezúplatným převodem. Primární předurčení tohoto vozidla spočívá v zabezpečení požární ochrany a integrovaného záchranného systému na území statutárního města Havířova a na území Moravskoslezského kraje.

Vozidlo je v základním provedení s označením VEA – UL2. Jedná se tedy o velitelský automobil s pohonem 4×4, které je vybaveno výstražným světelným a zvukovým zařízením, určeno k přepravě osádky na místo zásahu, přepravě drobného nákladu nebo osobních ochranných pomůcek.

Tovární označení Škoda Yeti
Posádka 1+4