Výcvik, záchrana osob z vodní hladiny

V sobotu 13.7.2024 naše jednotka absolvovala pravidelný výcvik záchrany osob z vodní hladiny, k čemuž je předurčena. Na Těrlické přehradě si osvojili své znalosti a dovednosti stávající členové, tak i zácvik nováčků. Jednalo se především házení pytlíku s lanem, tzv, házečky na cíl, záchrana osoby osobním zásahem hasičů, kde si kluci nacvičili záchranu s pomocí záchranných vest i bez nich. Dále vyhledání tonoucího s použitím techniky, v tomto případě byl použit motorový člun. Zde bylo zásadní nacvičit rychlost a efektivitu zásahu, kdy bylo nutno tonoucího v co nejrychlejším čase a bezpečně dopravit na břeh a zahájení první pomoci. A poslední nácvik byl veden jako skok plavce do neznámé vody s podezřením na úraz páteře. Jednotka pomocí páteřové desky a fixace hlavy postiženého zajistila, dopravila na břeh a zahájila úkony první pomoci a resuscitace.